Με τηλεοπτικό του μήνυμα ο πρόεδρος της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας Αθανάσιος Δεβλιώτης δίνει οδηγίες προς τους ασθενείς για το τι πρέπει να κάνουν πριν αλλά και προσερχόμενοι στα οδοντιατρεία. Η παρουσία των ασθενών στα ιατρεία θα γίνεται μόνο κατόπιν ραντεβού. Οι ασθενείς θα πρέπει να φορούν μάσκα. Επίσης ο κ. Δεβλιώτης διαβεβαιώνει πως όλοι οι Οδοντίατροι τηρούν σχολαστικά τα πρωτόκολλα αποστειρώσεων και απολυμάνσεων.
![covid-19-1](https://osilias.gr/wp-content/uploads/2020/07/covid-19-1-800x400.jpg)